DIY, Otthon

Fürdőszoba szilikonozás

Már régóta nézegettem a kád szélét a fürdőszobában, mert bizony ahogy nagyon sok háztartásban, nálunk sem volt tökéletesen hófehér. Hiába törölgettem le szárazra minden nap, sajnos a penész így is megjelent.

Viszont az az elvem, hogy ezeknek a dolgoknak mindig csili-vilinek kell lennie ahhoz, hogy otthonunk tisztaság érzetet kölcsönözzön, ezért az állapot nem volt fenntartható. 🙂

Az is igaz, hogy nehéz rászánnunk magunkat az ilyen pepecselős munkára. Tiszában voltam vele, hogy ki kell szedni a régi szilikont a helyéről, szépen kitisztítani, ami ugye nem 5 perc…

Amivel végül sikerült rábeszélnem magam, az egy, az Auchanban beszerzett Cerserit Re-new termék volt. 

Az keltette fel a figyelmemet, hogy a használati utasítás szerint nem szükséges a régi szilikont eltávolítani, elég csak ezzel rámenni a régi rétegre. Ezt egy kicsit kételkedve fogadtam, de gondoltam egy próbát megér. 🙂

Ennek ellenére, mivel nem szerettem volna azt, hogy a kád végében a szilikon vastag legyen, ezért itt eltávolítottam az előzőt. Az eltávolításhoz az egyik legalkalmasabb eszköz a tűzhely kaparó. 😀 (Remélem ezt Ági barátnőm nem olvassa, mert az eszközt tőle lejmoltam nemrégiben. 🙂 )

Természetesen a tűzhely kaparó helyett bármilyen pengével rendelkező szerszám használható 🙂

A fuga eltávolítás után így nézett ki a kád:

Fontos, hogy  mielőtt felvinnénk az új réteget, a felületek teljesen szárazak legyenek. Ezért egy törlő ruha segítségével áttöröltem a felületet. 

Szerintem az a szép, amikor a szilikonból tényleg csak a legszükségesebb mennyiséget kenjük fel, és nem egy vastag réteget kapunk, ezért az új szilikont az ujjammal kentem el a felületek találkozásánál. Szabad kézzel elég szépen kialakítható, hogy csak egy vékony csíkot kapjunk és a felesleg is könnyen eltávolítható.

A miatt sem szabad aggódni, hogy utána hogyan távolítjuk el a szilikont a kezünkről. Biztos sokszor fogom még leírni ezt a módszert más projektek kapcsán is, hiszen egyéb anyagok eltávolítására is kiválóan alkalmas a mosópor. 🙂 

Bátran markoljunk bele és vegyünk ki egy adagot a kezünkre, majd dörzsöljük át vele jól az érintett területeket. Nálam bevált. 🙂 

A csempéről és a kád széléről a megmaradt szilikont szintén a tűzhely kaparóval távolítottam el. Itt egy jó tanács, hogy ne mossátok le menet közben vízzel a kaparót, mert a kis résekben ott tud maradni a víz, ami gyönyörűen ráfolyik a frissen megformázott fugánkra, aminek nem tesz jót. 🙂 Egy törlő ruhával vagy papír törlővel érdemes leszedni a kaparóról a szilikont a víz helyett. 

Praktikusabb megoldás lehet, ha ragasztó szalagot használunk, majd egyszerűen eltávolítjuk azt a fugázandó rész két széléről.

Száradási időnek a gyártó 6 órát ír. Érdemes szerintem este, fürdés után megcsinálni, akkor lesz egy teljes éjszakája megszáradni a szilikonnak. 

A szilikon minőségéről természetesen majd csak a használat után fogok tudni beszámolni, dolgozni mindenesetre könnyű volt vele. 🙂

Na és akkor nézzük a végeredményt 🙂 Íme két előtte-utána kép, szerintem látványos a különbség:

 

Nem szántam rá többet másfél óránál és a felület újra csili-vili lett 🙂 Úgy gondolom, hogy bőven megérte a ráfordított időt és energiát. 🙂 Ha tudtam volna, hogy ilyen könnyű az egész, biztos hamarabb is hozzá fogtam volna.

Tegyétek meg Ti is! 🙂

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük